• Witamy w Purita

  Usługa, którą oferujemy, nazywana detailingiem, to skomplikowany system pielęgnacji i ochrony przed uszkodzeniami eksploatacyjnymi wewnątrz i na zewnątrz aut. Na wykonanie pełnego detailingu składa się wiele drobiazgowych i złożonych etapów, a czas poświęcony na jego wykonanie pochłania, w zależności od rodzaju usługi, od kilku godzin godzin do kilku dni. Nie określamy dokładnych ram czasowych na usługi, gdyż każdy samochód jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Polerowanie lakieru samochodowego umożliwia korekcję defektów lakieru takich jak rysy, wżery, ślady utlenienia lakieru czy hologramy, a także wykończenie jego powierzchni na „wysoki połysk”. Dzięki polerowaniu lakieru możliwe jest przywrócenie jego oryginalnej głębi nawet w przypadku mocnego „zużycia”.

Powierzchnia nowego (lub dobrze wypolerowanego lakieru) jest płaska i jednolita. Promienie światła odbijają się od takiej powierzchni w sposób uporządkowany i harmonijny, tworząc zjawisko wysokiego połysku. W trakcie eksploatacji na lakierze powstają rysy różnego kształtu i głębokości a powierzchnia utlenia się stając się mniej przejrzysta. To wszystko sprawia, że światło odbija się w sposób nieuporządkowany - następuje utrata połysku. Widoczne są za to rysy na lakierze.

Nasze usługi obejmują trzy zakresy polerowania:

 • Polerowanie nabłyszczające - pasta + wosk

  Mechaniczne oczyszczanie i nabłyszczanie lakieru sprawdza się w przypadku samochodów które nie posiadają rys oraz śladów utlenienia. Jeśli samochód posiada głębsze rysy, nie zostaną one usunięte, ale lakier nabierze połysku. W tym programie polerowanie lakieru wykonywane jest przy pomocy pasty polerskiej która zawiera jednocześnie wosk - która usuwa bardzo drobne rysy i zabezpiecza jednocześnie powierzchnie lakieru woskiem przed wpływami czynników zewnętrznych. Mechaniczne nabłyszczanie lakieru polecane jest użytkownikom aut bardzo młodych lub nowych. Lakier po oczyszczeniu odzyskuje blask i gładkość. Można go wykonywać dowolnie często.

  Czas trwania: 1 dzień

  Cena 

  samochód mały: 300,00
  samochód średni: 400,00
  samochód duży: 500,00

 • Odświeżenie lakieru

  W trakcie eksploatacji pojazdu na powierzchni lakieru powstają niewielkie rysy a lakier matowieje (utlenia się). Częstym powodem powstawania takich rys jest korzystanie z myjni automatycznych, których szczotki zostawiają trwały ślad na lakierze. Polerowanie matowego lakieru daje najlepsze efekty w przypadku kiedy na lakierze nie ma głębszych rys. Odświeżenie lakieru wykonywane jest dwu-etapowo - efekt końcowy będzie zależny od stanu lakieru - ilości defektów, rys, zmatowień. Ten rodzaj polerowania może być zastosowany przed sprzedażą samochodu. 

  Czas trwania: 1 - 2 dni

  Cena od:

  samochód mały: od 500,00
  samochód średni: od 600,00
  samochód duży: od 700,00

 • Korekta lakieru

  Korekta lakieru – to usługa o dużej skuteczności, ale również najbardziej czasochłonna. Pozwala na usunięcie nie tylko zmatowień oraz niewielkich rys ale także tych głębszych spowodowanych na przykład przez gałęzie. Usuwanie rys z lakieru oraz jego renowacja to najlepsze rozwiązanie jeśli samochód nosi wyraźne ślady eksploatacji. W zależności od lakieru pojazdu można je wykonywać do kilku razy w trakcie eksploatacji pojazdu. Jest usługa "skrojona na miarę" - jej zakres ustalany jest w zależności od oczekiwań klienta, a efekt jest najbardziej spektakularny. 
  Po odnowieniu lakieru, może on zostać zabezpieczony powłoką ceramiczną, więcej informacji tutaj: Powłoki ceramiczne Cennik

  Czas trwania: 2 - 4 dni

  Cena od:
  samochód mały: od 800,00
  samochód średni: od 1000,00
  samochód duży: od 1200,00